- 6” clip-on fan, clips effortlessly onto desk or shelf
- Two speed settings
- Tilts up and down
- Great for using at home or at the office
- Weight: 0.877kg
- Power: 15 Watts
- StockCode: 204001
<
>
5 Star Facilities Clip-On Fan 6 Inch with Tilt for Desk or Shelf 2-Speed 1.25-1.3m Cable Dia.152mm White
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Dimensions | Dia.152mm |
| Design | Clip-on Fan |
| Fan Size | 152mm |
| Fan Height | 152mm |
| Power Rating | 15 Watts |
| Remote Control | No |
| Oscillating | No |
| Height Adjustable | No |
| Manufacturer | The OT Group |
| Warranty | 12 Months |
| Variable Speed | 2-Speed |
| Timer | No |
| Tilt Facility | Yes |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Fans |
Description
Introduced in 2015 the new 5 Star™ Facilities range is your dependable and affordable range of cleaning and janitorial materials. We have also extended the 5 Star™ brand into other categories, in this case Fans.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
