- 90? oscillation
- Whisper quiet, means less noise levels
- Three speed settings
- 120 minute timer
- Power - 40 Watts
- StockCode: 175015
<
>
5 Star Facilities Tower Fan 90deg Oscillating 3-Speed 120-Minute Timer 40 Watts H762mm White
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Fan Size | 762mm |
| Fan Height | 762mm |
| Design | Tower Fan |
| Dimensions | H762mm |
| Manufacturer | The OT Group |
| Height Adjustable | No |
| Power Rating | 40 Watts |
| Remote Control | No |
| Oscillating | Yes |
| Variable Speed | 3-Speed |
| Warranty | 12 Months |
| Tilt Facility | No |
| Timer | Yes |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Fans |
Description
Introduced in 2015 the new 5 Star™ Facilities range is your dependable and affordable range of cleaning and janitorial materials. We have also extended the 5 Star™ brand into other categories, in this case Fans.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
