- Fast application and cost-saving organising
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging and brochures
- Packed in an easy to use dispenser
- Label Size: 19mm Diameter
- Colour: White
- 1120 labels per roll
- Hand-write on the label
- Fast application & cost-saving organising
- Reliable adhesion
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging & brochures
<
>
Avery Small Pack White Labels In Dispensers 2000 Labels Size 12mmx18mm
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Adhesive Type | Permanent |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 100x27x100mm |
| Form | Rectangular labels |
| Label Size | 19mm |
| Label Colour | White |
| Pre-Printed | No |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 0.08kg |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Avery Stickers in easy to use dispensers are a convenient way to label all sorts of different items quickly and easily. They are especially suitable for organising your files, labelling products and packaging or to highlight new or special information.
These hand-writable white rectangular labels come in 12 x 18mm size with 2000 labels per roll, ideal for everyday use and for those who frequently use labels.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
