- HD Data-/ Video projector
- Full HD 1920 x 1080
- 4000 ANSI-lumens
- 16,000:1 Contrast
- Up to 15,000h lamp life
- USB Reader for PC-Less Presentations
- StockCode: BNQ06973
<
>
BenQ MH606 DLP Projector 10000:1 3500 Lumens 1920 x 1080 2.3kg
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Brightness | 4000 lumens |
| Built In Speakers | 1x10w |
| Dimensions | 296x221x120mm |
| Manufacturer | BenQ |
| Lamp Life | 4000/8000/15000 hours |
| Native Resolution | WUXGA (1920x1200) |
| Projection Screen Size | 0.762-7.62m |
| Warranty | 36 Month Warranty, Lamp: 12 Months or 2000 hours |
| Weight | 2.5kg |
Product Information
| Brand | BenQ |
| Type | Projectors |
Description
The BenQ MH733 full HD network business projector provides superb image quality and vivid clarity in bright medium sized conference rooms. Ideal for meetings of up to 40 people this projector delivers vibrant colour and crisp easy to read text.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
