- 62mm wide, 15.24 long
- High quality genuine Brother roll
- Ensure clear, durable results
<
>
Brother Continuous Paper Labelling Roll 62mm x 15.24m Black and Red on White DK-22251
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Label colour | Black and red on white |
| Tape type | DK |
| Product colour | Black, Blue, White |
| Print technology | Thermal transfer |
| Country of origin | China |
| Suitable for outdoor use | No |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Compatibility | QL-800 QL-810W QL-820NWB |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Tape width | 6.2 cm |
| Tape length | 15.24 m |
| Width | 88 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 112 mm |
| Weight | 150 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 526 mm |
| Package depth | 580 mm |
| Package height | 157 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 171 g |
| Pallet gross height | 15.6 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 258.5 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
