- 19mm width and 5 metres long
- Print full colour labels for around the office and home
- Genuine Brother label roll that ensures high quality results
<
>
Brother Continuous Paper Tape Cassette Full Colour Ink Free 19mm
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Type | Continuous label |
| Tape type | CZ |
| Product colour | White |
| Print technology | Direct thermal |
| Country of origin | Philippines |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Tape width | 1.9 cm |
| Tape length | 5 m |
| Width | 65 mm |
| Depth | 79 mm |
| Height | 67 mm |
| Weight | 82 g |
| Package type | Box |
| Package weight | 92 g |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 147 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 426.7 kg |
| Products per pallet | 4410 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
