- Delivers 30,000 pages (1 page per job) / 50,000 pages (3 page per job)
- High quality genuine Brother drum
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother DR-421CL Drum Unit DR421CL
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Compatible Or Original | Original |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Multipack | No |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, HL-L9310CDW, HL-L9310CDWT, HL-L9310CDWTT, DCP L8410CDW, MFC L8690CDW, MFC L8900CDW, MFC L9570CDW, MFC L9570CDWT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Page yield | 30000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 423 mm |
| Depth | 225 mm |
| Height | 453 mm |
| Weight | 1.64 kg |
| Package weight | 2.67 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Pallet gross weight | 93.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 28 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Drum |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
