- Each cartridge prints 600 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridges
- Prevents waste to save you paper, time and money
- Genuine Brother ink cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using Brother LC123 original ink cartridges protects your printer warranty
<
>
Brother LC123 Inkjet Cartridge CMYK Multipack LC123VALBP
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black, Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J6720DW MFC-J6520DW MFC-J6920DW DCP-J152W DCP-J132W MFC-J4710DW MFC-J4610DW MFC-J4410DW MFC-J4510DW DCP-J4110DW MFC-J870DW MFC-J470DW MFC-J650DW DCP-J552DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 600 pages |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 68 mm |
| Depth | 216 mm |
| Height | 178 mm |
| Weight | 185 g |
| Package weight | 281 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 16.7 cm |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Pallet gross weight | 154.7 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
