- High yield
- Original Brother inkjet cartridge
- Compatible with: DCP-J4110DW, MFC-J4410DW, J4510DW, J4610DW, J4710DW
- Colour: Magenta
- Page yield: up to 1,200
<
>
Brother LC125XLM Inkjet Cartridge High Yield Magenta LC125XLM
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-J4110DW, MFC-J4410DW, MFC-J4510DW, MFC-4610DW, MFC-4710DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 1200 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 28 mm |
| Depth | 92 mm |
| Height | 116 mm |
| Weight | 40 g |
| Package weight | 74 g |
| Pallet gross height | 15.1 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 234 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
