- Approx. 2,400 pages
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
- Using this Brother LC129XLBK original high yield ink cartridge protects your printer warranty
- The LC129XL / LC125XL range of ink cartridges are available as a more economical value pack, reducing your cost per page even further - LC129XLVALBP
<
>
Brother LC129XLBK Inkjet Cartridge High Yield Black LC129XLBK
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 2400 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | China |
| Width | 47 mm |
| Depth | 92 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 109 g |
| Package weight | 154 g |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 240.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
