- Save money and have back up cartridges
- Prints 400 pages in accordance with ISO/IEC24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother LC3213 Inkjet Cartridge CMYK Multipack LC3213VAL
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black, Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J491DW\nMFC-J497DW\nMFC-J890DW\nMFC-J895DW\nDCP-J572DW\nDCP-J772DW\nDCP-J774DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 400 pages |
| Colour ink page yield | 400 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | LC-3213 |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 55 mm |
| Depth | 75 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 180 g |
| Package width | 96 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 225 g |
| Package type | Blister |
| Certification | ISO/IEC24711 |
| Pallet gross height | 14.1 cm |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 25 pc(s) |
| Pallet gross weight | 174.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
