- Prints 400 pages in accordance with ISO/IEC24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother LC3213BK Inkjet Cartridge High Yield Black LC3213BK
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-J772DW\nDCP-J774DW\nMFC-J890DW\nMFC-J895DW\nDCP-J572DW\nMFC-J491DW\nMFC-J497DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 400 pages |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 20 mm |
| Depth | 75 mm |
| Height | 127 mm |
| Weight | 48 g |
| Package weight | 61 g |
| Pallet gross height | 18.3 cm |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 274.2 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
