- Colour: Cyan
- Page yield: up to 1,500
- Compatible with: Brother MFC-J5945DW and MFC-J6945DW printers
- Original Brother inkjet cartridge
- Standard yield
<
>
Brother LC3237C Inkjet Cartridge Cyan LC3237C
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 18 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 69 g |
| Package weight | 89 g |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Products per pallet | 2800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 281.2 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
