- Value pack high yield inkjet cartridges to fit DCP-J1050DW / DCP-J1140DW / MFC-J1010DW
- colours include Black - Cyan - Magenta & Yellow
- 500 page yield
<
>
Brother LC421XL Inkjet Cartridge High Yield CMYK Multipack LC421XLVAL
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black, Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J1010DW DCP-J1050DW DCP-J1140DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 500 pages |
| Colour ink page yield | 500 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 59.9 mm |
| Depth | 59.9 mm |
| Height | 89.9 mm |
| Weight | 143 g |
| Package weight | 200 g |
| Certification | CE |
| Pallet gross height | 14.3 cm |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 25 pc(s) |
| Pallet gross weight | 164 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
