- Value pack high yield inkjet cartridges to fit MFC-J5340DW / MFC-J5345DW / MFC-J5740DW / MFC-J6540D
- Value pack high yield inkjet cartridges to fit MFC-J5340DW / MFC-J5345DW / MFC-J5740DW /
- includes colours Black - Cyan - Magenta & Yellow
- 3000 page yield Black cartridge
- 1500 page yield Cyan Magenta & Yellow
<
>
Brother LC422XL Inkjet Cartridge High Yield CMYK Multipack LC422XLVAL
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black, Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J5340DW\nMFC-J5345DW\nMFC-J6940DW\nMFC-J5740DW\nMFC-J6540DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 3000 pages |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 105 mm |
| Depth | 244 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 256 g |
| Package weight | 325 g |
| Pallet gross height | 14.3 cm |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 160 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet gross weight | 222.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
