- Pack of 3 12mm x 8m tapes
- Contains 1 x TZE-231 (Black on White) 1 x TXE-631 (Black on Yellow) & 1 x TZE-431 (Black on Red)
<
>
Brother PTouch Ribbon Labelling Tape 12mm x 8m Value Pack (Pack 3) - TZE31M3
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Tape type | TZe |
| Country of origin | China |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Width | 50 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 95 mm |
| Weight | 218 g |
| Package width | 153 mm |
| Package depth | 274 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 314 g |
| Pallet gross height | 14 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 180 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Pallet gross weight | 279.7 kg |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 1.2 cm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
