- Each laser toner cartridge prints 3,000 pages in accordance with ISO/IEC 19798
- More economical than single pack purchases, reducing your cost per page
- High quality genuine Brother TN247BKTWIN high yield toner cartridge twin pack
- Genuine Brother toner cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using Brother TN247 original laser toners protects your printer warranty
<
>
Brother TN-247BKTWIN Toner Cartridge HY Black Twinpack TN247BKTWIN
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Twin pack |
| Compatibility | HL-L3230CDW/L3270CDW, DCP-L3550CDW, MFC-L3730CDN/L3750CDW/L3770CDW |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 2 |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 385 mm |
| Depth | 155 mm |
| Height | 205 mm |
| Weight | 847 g |
| Package weight | 1.64 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 108 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.2 cm |
| Pallet gross weight | 197.3 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
