- Prints up to 2,300 pages in accordance with ISO/IEC 19798
- Genuine Brother magenta high yield laser toner cartridge, delivering an increased print volume and lower cost per page
- Genuine Brother toner cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using this Brother TN-247M original laser toner cartridge protects your printer warranty
- The TN-247M magenta toner cartridge is ideal if you print high volumes and can reduce your printing costs
<
>
Brother TN-247M Toner Cartridge High Yield Magenta TN247M
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-L3550CDW\nHL-L3270CDW\nMFC-L3730CDN\nMFC-L3750CDW\nMFC-L3770CDW\nMFC-L3710CW\nHL-L3230CDW\nDCP-L3510CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 2300 pages |
| OEM code | TN-247M |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 103 mm |
| Depth | 159 mm |
| Height | 385 mm |
| Weight | 458 g |
| Package weight | 820 g |
| Package type | Box |
| Print technology | LED printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 166 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
