- Produce rich, vivid and clear photos and documents
- Print up to 180 pages of A4 documents with each cartridge
- Rely on consistent quality and reliability from genuine Canon ink
- Do your bit for the environment by returning every used ink cartridge to be re-used or recycled
<
>
Canon PG560 CL561 Black Tri- Colour Standard Capacity Ink Cartridge Mulitpack 7.5ml + 8.3ml (Pack 2) - 3713C006
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Canon |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | PIXMA TS5350\nPIXMA TS5351\nPIXMA TS5352 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Black ink page yield | 180 pages |
| Colour ink page yield | 180 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink volume | 7.5 ml |
| Colour ink volume | 8.3 ml |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| OEM code | PG-560/CL-561 MULTI |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
