- StockCode: CO19792
<
>
Canon PIXMA TS5351a A4 Colour All-in-One Inkjet Wireless Printer White 3773C128
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Colour printing |
| Duplex printing | Yes |
| Maximum resolution | 4800 x 1200 DPI |
| Duplex printing mode | Auto |
| Print speed (ISO/IEC 24734) mono | 13 ipm |
| Print speed (ISO/IEC 24734) colour | 6.8 ipm |
| Borderless printing | Yes |
| Copying | Colour copying |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Copier resize | 25 - 400% |
| N-in-1 copy function | Yes |
| N-in-1 copy function (N=) | 2 |
| Scanning | Colour scanning |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| Maximum scan area | 216 x 297 mm |
| Scan technology | CIS |
| Input colour depth | 16 bit |
| Output colour depth | 8 bit |
| Input greyscale depth | 16 bit |
| Output greyscale depth | 8 bit |
| Faxing | No |
| Duplex functions | |
| Total number of input trays | 1 |
| Total input capacity | 100 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Paper tray media types | Photo paper, Plain paper |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Non-ISO print media sizes | Letter |
| Photo paper sizes | 10x15,13x18,13x13,20x25 |
| Borderless printing media sizes | 10x15, 13x18, 13x13, 20x25, A4, Letter |
| Custom media width | 55 - 215.9 mm |
| Custom media length | 210 - 297 mm |
| Paper tray media weight | 64 - 105 g/m² |
| Direct printing | Yes |
| USB port | Yes |
| USB connector | USB Type-B |
| Wi-Fi | Yes |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | InkJet |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
