- Thermal paper
- 76mm
- 30m long
- 58gsm/54gsm
- Red end of roll indicator
- Pack of 20 rolls
- StockCode: 158447
<
>
Carbonless Paper Rolls 76x76mm Length 30m [Pack 20]
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White/Pink |
| Core Diameter | 12.7mm |
| For Use With | Cash Register |
| End of Roll Indicator | Yes |
| Dimensions | 76x76x12.5mm |
| Manufacturer | The OT Group |
| Grammage | 58gsm/54gsm |
| Phenol Free | No |
| Part | 2-Ply Rolls |
| Paper Weight | 58gsm/54gsm |
| Roll Length | 30m |
| Roll Diameter | 76mm |
| Roll Type | Thermal Receipt Rolls |
| Roll Width | 76mm |
| Roll Size | 76x76x12.5mm |
| Number of Ply | 2-Ply Rolls |
| Pack Quantity | 20 |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Thermal Rolls |
Description
2 ply paper rolls for use in cafes and restaurants. The top copy is white and the second copy is pink for easy identification.
Consumer Delivery Expectation: Next working day
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
