<
>
Cherry KC 1000 USB QWERTY Keyboard
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Additional Feature | Integrated Chip Card Terminal |
| Cable Length | 1.8m |
| Form | PC Keyboard |
| Connection | USB |
| Layout (Country or Language) | UK English |
| Number of Keys | 105+4 |
| Weight | 840g |
| Environment Support | Blue Angel Certification |
| Manufacturer | Cherry GmbH |
| Wired/Wireless | Wired |
| Dimensions | 458x188x46mm |
| Eco-Aware | Yes |
| Warranty | 2 Year Warranty |
Product Information
| Brand | CHERRY |
| Type | Keyboards |
Description
Lasting reliability. Timeless elegance. Intelligent concept. CHERRY KC 1000 SC combines the benefits of a classic CHERRY office keyboard with the security-related requirements of a security keyboard.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
