- You can update your promotion / message easily
- Essential for coffee shops, pubs, shop counters, bars and restaurants
- Suitable for both liquid chalk markers and traditional chalk sticks
- Hand hole for portability
<
>
Deflecto A4 Countertop Chalkboard Information Display 210x55x335mm CTCBA4
Product Details
General Information
| Size | A4 |
| Fixing | Freestanding |
| Form | Chalk Board |
| Dimensions (WxDxH) | 210x55x335mm |
| Board Type | Table Board |
| Colour | Black |
| Country of Origin | China |
| Material | Chalkboard/Wood |
| Material Thickness | Board 3mm, Base 52mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Frame Material | MDF |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Writing Area Dimensions | 210x240mm |
| Weight | 330g |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Chalkboard |
Description
Create colourful eye catching designs on this simple yet effective chalkboard. Ideal for menu's, special offers, deal of the day, quality product.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
