- Authentic DYMO labels provide clear, legible text for accurate delivery of packages or for visitor management
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling; Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Perfect for eCommerce Sellers: Print 4”x 6” (10x 15 cm) shipping labels directly from eBay, Amazon, Royal Mail, Hermes/Evri and more
- Compatible only with DYMO LabelWriter 5XL and 4XL label makers; Made in Belgium
- Paper labels are FSC certified; packaging is made from mixed 80% recycled and FSC certified materials
<
>
Dymo LabelWriter Extra Large Shipping Labels 104 mm x 159mm (Pack of 220) S0904980
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Product colour | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Material | Paper |
| Adhesive type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Compatible products | LabelWriter |
| Label width | 10.4 cm |
| Label height | 15.9 cm |
| Weight | 687 g |
| Labels per pack | 220 pc(s) |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 220 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Country of origin | Belgium |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Label Tape |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
