- EcoTank Ink Bottle multipack
- For use with ET-2700/ET-2750/ET-3700/ET-3750/ET-4751
- Colour: Cyan, Magenta, Yellow and Black
<
>
Epson 102 EcoTank Ink Bottle CMYK Multipack C13T03R640
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EcoTank ET-4750 Unlimited EcoTank ET-4750 EcoTank ET-3750 Unlimited EcoTank ET-3750 EcoTank ET-3700 EcoTank ET-2756 EcoTank ET-2751 EcoTank ET-2750 Unlimited EcoTank ET-2750 EcoTank ET-2700 EcoTank ET-15000 |
| Black ink volume | 127 ml |
| Colour ink volume | 70 ml |
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Philippines |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 98 mm |
| Package height | 153 mm |
| Package weight | 550 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946685403 |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case length | 493 mm |
| Master (outer) case width | 298 mm |
| Master (outer) case height | 177 mm |
| Products per pallet | 790 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 960 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
