- EcoTank Ink Bottle
- For use with ET-2700/ET-2750/ET-3700/ET-3750/ET-4750
- Colour: Black
- Ultra High Yield
<
>
Epson 102 EcoTank Ink Bottle Pigment Black C13T03R140
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | - EcoTank ET-4750\n- EcoTank ET-3750\n- EcoTank ET-3700\n- EcoTank ET-2750\n- EcoTank ET-2700 |
| Black ink volume | 127 ml |
| Print technology | Inkjet printing |
| OEM code | C13T03R140 |
| Country of origin | Philippines |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 58 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 206 g |
| Package type | Box |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946643182 |
| Master (outer) case gross weight | 7.08 kg |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case width | 310 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per pallet | 1350 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1890 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
