- Colour: Cyan, Magenta, Yellow and Black
- For use with: EcoTank ET-4700/ET-2726/ET-2720/ET-2715/ET-2714/ET-2712/ET-2711/ET-2710
- EcoTank Ink Bottle multipack
<
>
Epson 104 EcoTank Ink Bottle CMYK Multipack C13T00P640
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EcoTank ET-2715 EcoTank ET-2714 EcoTank ET-2712 EcoTank ET-2711 EcoTank ET-2710 Unlimited EcoTank ET-2710 EcoTank ET-4700 Unlimited EcoTank ET-4700 EcoTank ET-2726 EcoTank ET-2720 |
| Black ink volume | 65 ml |
| Colour ink volume | 65 ml |
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Philippines |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 98 mm |
| Package height | 153 mm |
| Package weight | 470 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946685410 |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case width | 310 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per pallet | 675 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 945 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
