- Epson original cartridge for rx800.
- Gloss optimiser.
- StockCode: EP54040
<
>
Epson C13T05404010/T0540 Ink cartridge Glossy Optimizer, 400 pages ISO/IEC 24711 13ml for Epson Stylus Photo R 800
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Clear Gloss |
| Type | Original |
| Printing colours | Gloss enhancer |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | - Stylus Photo R800 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T05404010 |
| Country of origin | China |
| Width | 246 mm |
| Depth | 116 mm |
| Height | 145 mm |
| Weight | 59 g |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 33 mm |
| Package height | 120 mm |
| Certification | CE |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 130.5 cm |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Master (outer) case width | 120 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 130.5 cm |
| Products per pallet (UK) | 2400 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 240 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
