- Extra strong nylon ribbon for Epson impact printers
- Rich carbon black for crisp text
- Genuine Epson product: unparalleled reliability
- Colour: Black
- Compatible with Epson M180, M182, M193 and M185
- Compatible with Epson M190, M191, M192 and M195
<
>
Epson ERC22B Ribbon Cartridge Black C43S015358
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Compatibility | Epson M180/182/183/185/190/191/192/195 |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Epson |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 10 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 4000 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1000 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Accessories |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
