- Felt Notice Boards X-tra!Line®
- Economic felt notice boards for any office
- Includes mounting kit
- Can be displayed portrait or landscape
- Size: 120 x 120cm
- Fix your notices, memos, photos with push pins
- Silver anodised aluminium frame
<
>
Felt Pinboard Xtra 120x120cm blue
Product Details
General Information
| Size | 1200x1200mm |
| Colour | Blue |
| Board Surface | Felt Board |
| Board Size | 1200x1200mm |
| Fixing | Wall Mounted Board |
| Frame | Aluminium Frame |
| Dimensions | 1200x1200mm |
| Manufacturer | Franken GmbH |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Weight | 5.7kg |
Product Information
| Brand | Franken |
| Type | Display Board |
Description
Designed and engineered in Germany, Franken visual communications products offer the quality you would expect in well-designed products that lead the market. Franken stands for reliability, quality and value - a leading brand that will never disappoint.
• Felt Notice Boards X-tra!Line ® • Economic felt notice boards for any office • Silver anodised aluminium frame • Includes mounting kit • Can be displayed portrait or landscape • Comes in Sizes: 60 x 45cm, 90 x 60cm, 120 x 90cm, 120 x 120cm, 150 x 120cm, and 180 x 120cm
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
