- Lamination protect your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity
- Glossy finish for enhanced colour
- Rounded edges pouches for effective sealing and a clean, attractive finish
- Pack of 100 pouches
- 154x216mm (A5)
<
>
GBC DocumentPouch A5 Gloss Laminating Pouches 75 Micron (Pack of 100) 3740451
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | N/A |
| Surface finish | Glossy |
| Format | A5 |
| Width | 154 mm |
| Depth | 0.15 mm |
| Height | 218 mm |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Cover thickness | 75 µm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
