- Refill laminating roll for 100 micron refillable film cartridge (item 4410024).
- Laminates up to 190x A4 sheets. Also suitable for A3 size documents.
- Reduce running costs for Foton 30 vs a standard film cartridge.
- Easy to refill 100 micron cartridge; providing effortless laminating roll replacement and efficiency.
- Easily laminate large posters, signs, photos, odd shapes and more.
- Foton 30 sensors automatically detect film thickness and adapts settings when cartridge is loaded.
- Protect and preserve your documents with a high gloss finish to keep colours bright and bold.
- The 100 micron thickness protects your documents whilst retaining flexibility.
<
>
GBC Foton 30 Refill 100 Micron Gloss Lamination Roll For Refillable Cartridge 4410027
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Format | A4 |
| Product colour | Green, Transparent |
| Printing media thickness | 100 µm |
| Surface finish | Glossy |
| Width | 310 mm |
| Height | 80 mm |
| Thickness | 0.1 mm |
| Weight | 2.69 kg |
| Depth | 190 mm |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Roll |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
