- Easy load 100 micron gloss film cartridge
- Cartridge will laminate up to 190 A4 documents
- Sensors automatically detect film thickness when cartridge is loaded
<
>
GBC Foton 30 Film Cartridge 100 Micron 306mm x 42.4m 4410018
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Adhesive Type | Permanent |
| Dimensions (WxDxH) | 350x230x80mm |
| Dimensions | 350x230x80mm |
| Country of Origin | China |
| Finish | Gloss |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Roll Length | 42.4 metre |
| Recyclable | No |
| Number of Rolls | 1 |
| Weight | 3.51kg |
| Thickness | 100 micron |
| Use With | GBC Foton Laminator |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminator |
Description
Unique easy load film cartridge for use with the GBC Foton 30 Automatic laminator. Simply open the lid and lift out and replace the easy load 100 micron film cartridge. Laminates up to 190 A4 documents.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
