- XL Yellow inkjet cartridge to fit DCP-J1100DW & MFC-J1300DW
- 5000 page yield
<
>
Brother LC3233Y Inkjet Cartridge High Yield Yellow LC3233Y
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-J1100DW MFC-J1300DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 5000 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 17 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 102 g |
| Package weight | 123 g |
| Certification | ISO/IEC 24711 |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Products per pallet | 2800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 348.4 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
