- Value pack inkjet cartridges to fit DCP-J1200W
- colours include Black - Cyan - Magenta & Yellow
- 750 page yield
<
>
Brother LC424 Inkjet Cartridge CMYK Multipack LC424VAL
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black, Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | DCP-J1200W |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 750 pages |
| Colour ink page yield | 750 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 70 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 218 g |
| Package weight | 300 g |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 160 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet gross weight | 194 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
