- Black cartridge prints 3000 pages and colour cartridges print 1500 pages
- High quality genuine Brother LC426VAL ink cartridge multipack
- More economical than single pack purchases, reducing your cost per page
<
>
Brother LC426 Inkjet Cartridge CMYK Multipack LC426VAL
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Cyan, Magenta, Yellow and Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFCJ4340DW MFC-J4540DW MFC-J4540DWXL |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 3000 pages |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 80 mm |
| Depth | 142 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 305 g |
| Package weight | 400 g |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 160 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet gross weight | 264.4 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
